Návrh interiéru ložnice s dřevěným obkladem a šedou barvou

Klienti mě oslovili v ideální fázi pro návrh interiéru, a to při projektování domu. V průběhu navrhování došlo k úpravě některých příček tak, aby dům dobře sloužil svým majitelům a měl dostatek úložných prostor na těch správných místech. Vytvořila jsem návrh interiéru pro první podlaží rodinného domu, které se bude zařizovat hned po dokončení stavby.

Jemná asymetrie, minimalismus v designu interiéru a přírodní dřevo

Jemná asymetrická kompozice stavby a její minimalistické ztvárnění určily i styl interiéru. Také materiály v interiéru opakují použité prvky na fasádě. Takže se nám tu v interiéru objevuje šedá stěrka na podlaze, která je protažena i na terasy, tak aby se prostor sjednotil a opticky propojil – dojde tak k dnes tolik oblíbenému propojení interiéru a exteriér

Design úložných prostor a krbu v obývacím pokoji
Návrh obývacího pokoje s krbem a HS portálem

Jemná asymetrie, minimalismus v designu interiéru a přírodní dřevo

Jemná asymetrická kompozice stavby a její minimalistické ztvárnění určily i styl interiéru. Také materiály v interiéru opakují použité prvky na fasádě. Takže se nám tu v interiéru objevuje šedá stěrka na podlaze, která je protažena i na terasy, tak aby se prostor sjednotil a opticky propojil – dojde tak k dnes tolik oblíbenému propojení interiéru a exteriéru.

Návrh interiéru přízemí rodinného domu dle bytového architekta

Přírodní dřevo slouží ke zjemnění a zútulnění prostoru a je použito na dveřích, nábytkových prvcích a obkladových lištách. Doplněno je o šedou barvu, která je navržena na oknech. Aby interiér nebyl tak úplně jednotvárný, bytový designer navrhl monoblok šatny a kuchyňských skříní je v barvě bílé kávy. Doplňky a svítidla jsou navrženy minimalistické z kovu v barvě černé. Design interiéru doplňuje strukturální stěrka s jemným reliéfem, která je za kuchyní a také na hmotě obestavěné krbové vložky.

Návrh designu interiéru jídelny a kuchyně
Design interiéru jídelny a kuchyně v neutrálních barevných tónech

Bytový architekt zde měnil dispozici koupelny

Dispozice koupelny ze stavebního projektu nebyla úplně dobře řešená. Já raději vidím v domě pro rodinu s dětmi dvě umyvadla v koupelně. Třeba když přijdete z venku, z procházky a celá rodina se nažene do koupelny, hodí se to. Design interiéru koupelny vychází ze stejných materiálů jako jsou v ostatních prostorách domu. Výhodou je sprcha i vana, které obě obyvatelé domu hojně využijí.

Návrh interiéru vstupní předsíně
Návrh úložných prostor v předsíni
Půdorys 1 NP rodinného domu s rozmístěnými zařizovacími prvky

Objem prací bytového architekta v návrhu interiéru domu, Prostějov:

  • Digitalizace rozměrů ze stavebního projektu
  • Rozmístění zařizovacích předmětů do dispozice a úprava některých příček – 2D výkres
  • Návrh designu interiéru kuchyně, jídelny, obývacího pokoje, zádveří, ložnice a koupelny – 3D vizualizace