Ing. Bc. Dana Doleželová – architekt a bytový designer

Jsem estétka, co ráda pomáhá ostatním s dosažením harmonie v jejich bydlení, pracovním či relaxačním prostředí. Vzděláním jsem designérka nábytku a architektka, takže ráda domýšlím stavby do detailů nábytkových a interiérových. Z profesionálních výzev mám nejradši rekonstrukce bytů, či domů. Čeká tam obvykle velké překvapení, co lze ze starého domu, či bytu vykutat za krásu. Praxi v oboru architektury a interiérového designu mám již 15 let, i když po narození dětí jsem svou práci omezila. Ale jak děti rostou, zase se navrhování věnuji více.

Ve svém životě jsem si vyzkoušela bydlet ve velkém rodinném domě, v paneláku, na kolejích, v činžovním domě, v tiny house a nakonec ve středně velkém rodinném domě. Mám tak zkušenosti, co který typ bydlení potřebuje vyřešit, aby dobře fungoval. Od dětství mě fascinuje výtvarné umění, hlavně impresionisté a moderní umění. Ráda také zakomponovávám výtvarná díla do interiérů, nebo se inspiruji jejich barevností či náladou. Nejvíce si užiju relax v přírodě, kde je vždy vše dokonale sladěné, a také ráda cvičím jógu. Ta mi dává tolik potřebný odpočinek pro mou mysl.

Po letech jsem utekla z velkých měst a bydlím v malé vesnici na pomezí tří krajů (Zlínský, Olomoucký, Jihomoravský). Mám tak blízko do Kroměříže, Vyškova, Přerova, Brna, Olomouce a Zlína. Žiju v symbióze s naší zahradou, manželem, dvěma dětmi, psem, dvěma kočkami a spoustou slimáků.

Vzdělání:

1998-2003 – Design nábytku , MZLU Brno

2003-2008 – Architektura a urbanismus, FA VUT Brno

2016-2017 – Feng – shui, škola Feng-shui Brno