Návrh interiéru pokoje pro teenage dívku

Design interiéru pro středoškolačku

Pokoje pro dospívající mládež jsou specifické svým širokofunkčním využitím. Teenageři pokoj využívají skoro na vše: na spaní, na odpočinek, na učení, na setkávání, na dívání na televizi či NTB, na jídlo a cokoliv dalšího. Je to prostě jejich výsostné území, kam obvykle nikdo nesmí a oni si to chtějí zařídit sami. Já jako bytový designer tohoto pokoje jsem navrhovala vybavení, ale dekorace a plakáty si obyvatelka přizpůsobí dle svého.

Interiér pokoje pro dívku na střední škole
Interiér pokoje pro dívku na střední škole
Design interiéru pokoje pro středoškolačku

Zóny v teenagerském pokoji

U vstupu do místnosti je prostor odkládání, u okna na světle stůl s přímým denním osvětlením a úložnými šuplíky. V nejzazším rohu je klidová zóna na odpočinek, postel, zásoba knih, možnost dívání na televizi a uložení lůžkovin. V prostoru mezi vstupem a postelí další úložný prostor s možností sednutí a líčení se u zrcadla.

Barvy v pokoji pro gymnazistku

Volba barev se odvíjela od vkusu budoucí uživatelky pokoje. Má ráda černou, šedou a v malém množství fialovou. Pokoj je tedy navržen v kombinace šedého dekoru dřeva, černé barvy na meněích plochách a fialové barvy na bytových textilích a židli. Prvky s fialovou barvou se v případě nutnosti dají vyměnit a pokoj změní na atmosféře. Právě prvek obměny je u mladých lidí žádoucí, protože se jejich vkus může rychle změnit.

Půdorys pokoje - návrh interiéru pokoje pro teenagera
Půdorys pokoje – návrh interiéru pokoje pro teenagera

Obsah zakázky návrh interiéru pro teenagerku, Brno:

  • digitalizace vstupních rozměrů z projektu domu
  • 2 varianty dispozičního řešení pokoje –
  • výběr majitelů pro jedno vyhovující řešení
  • design interiéru pro dané rozmístění nábytku
  • 3D vizualizace finálního řešení
  • výkres nábytku, výkres rozmístění elektroinstalace, výkres povrchových úprav
  • konzultace v průběhu navrhování