Architekt návrh rekonstrukce domu na veterinární ordinaci

I pro zvířata příroda a bio. Návrh veterinární ordinace s bydlením pro doktora a služebním bytem. Původní objekt byl určený čistě pro bydlení jako dvougenerační rodinný dům. Návrh představuje jeho nové využití a rekonstrukci interiérů pro moderní bydlení i nové veterinární ordinace. Exteriér objektu s dřevěným obložením je inspirovaný estetikou stájí. Interiéry i grafika firmy jsou v současném designu.

Návrh rekonstrukce domu na veterinární ordinaci
Návrh interiéru čekárny veterinární ordinace
Design interiéru čekárny veterinární ordinace
Design interiéru ordinace u veterináře
Návrh interiéru ordinace pro zvířata

Návrh upravené dispozice pro nové využití

V domě se jeden ze dvou původních bytů nově využívá jako veterinární ordinace s čekárnou a zázemím. V návrhu je nově umístěný vstup do čekárny a původní vstup prosvětlující schody do skladů na půdu je osazený moderní minimalistickou vitráží. Byt pro doktora má nově uspořádané příčky tvořící koupelnu, chodbu, wc a spíž. Vzniká velká ložnice do které ja navržené větší okno, které je umožněné ubouráním původní dílny na dvoře. Na dveře je zachována jedna dílna, vzniká dřevník a venkovní posezení s udírnou.

Půdorys navrhovaný – 2 veterinární ordinace s čekárnou a zázemím a byt pro doktora
Půdorys původního stavu domu

Původní stav objektu před rekonstrukcí

Architekt v zakázce návrh rekonstrukce rodinného domu na ordinace s bydelením dodával:

  • zaměření stávajícího stavu
  • návrh dispozice domu s novou náplní
  • návrh interiéru ordinací s čekárnou
  • výkresy pro realizaci (stavební úpravy, elektroinstalace, podlahy, dveře, truhlářské výkresy, výkresy povrchových úprav)