Architektonický návrh industriálního interieru

Navrhněte nám to: „Originálně, prakticky a prostorně!“

Mladý pár s jedním dítětem a druhým na cestě si po nákupu bytu ode mně nechal navrhnout interiér společenských prostor bytu: pomáhala jsem jim s interiérem vstupní předsíně, obývacího pokoje a kuchyně. V architektonické dispozici bytu jsem navrhla jen malé změny: obytnou místnost s kuchyní jsme propojily větším stavebním otvorem než byl původní, aby při společném žití v bytě spolu mohli všichni lépe komunikovat, a do vzniklého otvoru se ideálně hodí industriální posuvné dveře. Ty by byly využívány, kdyby například v obývacím pokoji spala návštěva a nechtěla být rušena provozem v kuchyni. Dále se dostavovaly příčky, aby do koupelny a na záchod byly klasické otvírací dveře a mezi předsíňkou a wc jsme se shodli na propojení ubouráním příčky.

Bytový architekt navrhl působivý průhled na hory

Celý interiér je kombinací industriálního a hravého stylu, tak jak si majitelé přáli. Dalším přáním byla velkoformátová tapeta, která je upomínkou na život na Novém Zélandu. Nově vzniklým otvorem je na tapetu s horami pěkný průhled i z kuchyně a tato prodloužená perspektiva pomáhá bytu k vytvoření prostornějšího dojmu. Neutrální barevnost bílá, šedá stěrka, došeda mořený masiv, tmavý kov doplňují pastelové odstíny na židlích a doplňcích pro zjemnění interiéru.

Obývací pokoj navržený pro mladé cestovatele
Obývací pokoj s industriálním nádechem a průhledem do kuchyně
Bytový designer navrhuje kuchyni a jídelnu s židlemi Thonet
Design kuchyně s pastelovými Thonetkami a vestavěnou vinotékou

Legendární design – židle Thonetky v pastelových barvách

Kuchyně je v oblíbené bílé barvě, s kombinací s masivním dřevem v prkenném provedení, které ladí i s použitými dveřmi. Zádový obklad je volen ve skle, stříkaném do šedozeleného odstínu. K jídelnímu stolu, který je také z masivu jsou navrženy staré Thonetky v jemných pastelových barvách. Obývací pokoj je v návrhu interiéru jen jemně doladěn k černobílé tapetě. Opět je použité masivní dřevo a tmavý kov na nábytku. V této společenské místnosti je také zakomponovaný pracovní stůl hlavy rodiny a na stěně s průchodem do kuchyně jsou navrženy otevřené i uzavřené větší úložné prostory sloužící pro pracovní šanony.

V předsíni jsem pracovala s obložením zdí masivem, stejně jako v obývacím pokoji. Nové dveře jsou zvoleny bezfalcové a v předsíni úložné prostory doplňují i zavěšené kruhy na houpání a posilování dětí i rodičů.

Interiér vstupní předsíně s úložnými prostory v bytě
Původní dispozice bytu
Navrhovaná dispozice bytu s propojením kuchyně a obývacího pokoje

Obsah prací interiérového designera v zakázce rekonstrukce bytu, Ostrava:

  • Návrh nové dispozice – změna stavebních otvorů v bytě – výkres 2D
  • Návrh instalací – výkres rozmístění vodo a elektroinstalace dle rozmístění zařizovacích prvků
  • Design interiéru obývacího pokoje, návrh interiéru kuchyně s jídelnou, návrh designu koupelny a wc – 3D vizualizace místností
  • Výkresy pro realizaci ani autorský dozor nebyly součástí zakázky

Původní stav bytu před návrhem, který zpracoval bytový architekt, Ostrava: