Dostatečně prostorný rodinný dům v hrubé stavbě. To byl začátek této zakázky na moc příjemném místě. Dům má velká okna s výhledy do zahrady a tak jsem navrhovala interiér spíše tlumený, aby nekonkuroval těmto přírodním sceneriím. Bytový design domu se zakládá na pár opakujících se materiálech: pohledové dřevo v medové barvě, beton a šedá barva, bílý nábytek a černé kontrastní detaily.

Kuchyně s blokem vysokých skříní

Prostornou kuchyň s východem na zahradu jsem navrhla na jedné straně s blokem vysokých skříní ukrývajícím spotřebiče. Tento blok je spojený i sobývákovou televizní zdí a společně jsou obloženy dřevem. Naproti v kuchyni je pracovní plocha s varným a umývacím prostorem, ta se do tvaru el zalamuje a tvoří tak bar ve výšce pracovní desky, který je i funkčním oddělením od kuchyně. Toto je ideální místo na posezení návštěvy, když hostitelka připravuje jídlo.

Jídelna navazuje na kuchyni a má velká portálová okna do zahrady. Stůl z masivního dřeva a židle retro kolekce z Tonu. Nad jídelnou směrem do obývacího pokoje jsem já, jako bytový architekt tohoto projektu, navrhla snížený podhled ve stěrce a s osvětlením, ten zakrýval překlady v prostoru a také vytváří pomyslnou propojující linii mezi jídelnou a obývacím pokojem. V průchodu je navržen krb, který bude nádherně vyhřívat oba velké společenské prostory. Obývací pokoj má na stěně obklad z masivního dřeva, pohodlná sedačka, portálová okna a jen pár nezbytného nábytku. V tomto interiéru prostě vládně prostor a pohoda.

interiér obývacího pokoje s krbem a podhledem
Design obývacího pokoje s krbem a betonovou stěrkou
Bytový architekt navrhl bílou kuchyni se dřevem a stěrkou

Výkresy elektroinstalace při zpracovávání návrhu interiéru

Dle návrhu interiéru, nábytku a rozmístění osvětlení poté zpracovávám výkresy elektroinstalace, kde jsou světla přesně rozmístěna a rozkótována, aby to vše na výsledný interiér sedělo. Podle těchto výkresů pak elektrikáři rozvody, koncové vypínače a světla v domě provedou.

Design předsíně s úložnými prostory

Design interiéru koupelny s betonovou stěrkou

Koupelna má přirozené osvětlení oknem, což je příjemné a umožní to navrhnout interiér i s trochu tmavším dřevem. Zde je návrh s použitím masivního dřeva ošetřeného voskem pro použití v koupelně. Na podlaze a stěnách je návrh řešen s použitím voděodolné betonové stěrky a doplněné šestiúhelníkovým obkladem. V koupelně je vana i sprcha, což je pohodlné a také jsem navrhla dostatek úložných prostor. Designovou perliškou je dlouhý truhlík, také obložený stejným dřevem s živou zelení. Ta tento prostor povýší na oázu relaxace. Bytový design je o funkčně dobře vyřešených dispozicích a jako koření nakonec je dobré přidat nějakou tu perlu.

Design interiéru koupelny se stěrkou

Výkresy rozmístění světel a rozvodů vody

Bytový architekt, který zpracovává návrh interiéru kreslí i výkresy rozmístění světel a instalací vody. Pro realizaci interiéru dle návrhu je nutné dále rozkreslit výkresy povrchových úprav stěn a podlah, sádrokartonářské výkresy a výkresy truhlářské pro výrobu nábytku.

Půdorys navrhovaného domu se zakreslením nábytku, rozmístění světel a rozvodů vody

Seznam prací, které dodává bytový architekt v zakázce návrh interiéru domu, Vyškov:

  • Rozmístění nábytku ve stavební dispozici domu ve 2D výkresech.
  • Výkresy rozmístění světel v závislosti na navrženém interiéru.
  • Výkres instalace vody.
  • 3D vizualizace: návrh interiéru předsíně, návrh interiéru chodby, návrh interiéru kuchyně s jídelnou, návrh interiéru obývacího pokoje, návrh interiéru wc, návrh inteiréru koupelny, návrh interiéru ložnice.
  • Výkresy pro realizaci: výkresy podlah, výkresy povrchových úprav stěn, výkresy sádrokartonů, výkresy pro truhlářskou výrobu.
  • Autorský dozor nebyl obsahem zakázky

Realizace interiéru rodinného domu dle návrhu je k vidění zde.