Architektonický návrh domu na víkendy_

Rodinný dům v řadově zástavbě, na pozemku, který byl obehnán cihlovými zdmi. Před domem je dostatečně velký prostor na parkování a po odsunutí posuvných dveří se ocitneme na verandě, z té jsou přístupné úložné prostory pro cyklistiku a pro zahradní potřeby. Toto architektonické řešení stavební dispozice domu řešení šetří náklady na dům, protože skladové prosotry jsou navržené jen jako lehká a levná konstrukce. Z verandy je také přístup do domu.

Design víkendového domku s použitím bílé fasády a dřeva

Design domu je navržený v neutrálních barvách a další použité materiály jsou beton, cihla, dlažba. Stejné materiály se objevují i v interiéru domu, který je nedílnou součástí návrhu. Prostor je malý, ale architekt ho navrhl tak, že nabízí zajímavé efekty a vejde se tam vše podstatné. Dům obsahuje předsíň, wc, koupelnu, kuchyňský kout s jídelnou, zasunutou spíž a pracovnu, dále velký společenský prostor, ložnice.

Velkou dávku konečného efektu zajišťují zahradní úpravy před i za domem. Majitelé chtěli jen pár stromu, 4 záhonky na zeleninu a pár okrasných keřů.

Architektonický návrh domu s uzavřeným dvorem
Design rodinného domu

Architekt navrhl netypickou dispozici rodinného domu

Ústřední prostor rodinného domku na víkendy je obytná místnost, ta je zařízená střízlivě, bez zbytečných kusů nábytku. Obývák má po obou stranách umístěné prostory k sezení, které se mohou v noci proměnit v 4 postele pro děti, či hosty. V kuchyni jsou zase skryté prostory, které často nejsou úplně dokonale uklizené, a to je spížka a pracovna se dvěmi pracovními místy.

Přízemí rodinného domu architektonická studie
Situace – řešení umístění rodinného domu, předzahrádky a zahrady na pozemku

Obsah zakázky architektonický návrh designu rodinného domu:

  • digitalizace podkladů
  • architektonická studie rodinného domu, obsahující situaci pozemku, půdorys 1NP, vizualizace
  • konzultace s klientem v průběhu vzniku návrhu

Návrh interiéru tohoto rodinného domu v Brně naleznete zde.