Industriální interiér víkendového domku

Interiér rodinného domku navrhl designer v klasickém industriálním stylu

Majitelé domu jsou rockeři a mají rádi atmosféru industriálních staveb. Pro jejich víkendový domek byl tedy styl s přiznanými cihlami, kovovými prvky a tmavými barvami jasnou volbou. Dispozici místností měl architekt již jasnou z architektonické studie, takže se hlavně museli doladit materiály a barvy v interiéru. Kuchyň má jako horní skříňku průhledové okýnko, která má protažený rám. Okenní rámy a většina nábytku je v tmavě šedé barvě. Podbití střechy, krokve, stůl, židle a pracovní deska kuchyně jsou v masivním dřevě mořeném do stejného odstínu.

Návrh interiéru kuchyně s průhledovým oknem
Design interiéru s přiznanými cihlami a průhledovým oknem v kuchyni

Design interiéru – originální architektonický prostor s přiznanými cihlami

Vnitřní prostory domku nejsou příliš velké, ale jejich prostor působí velkoryse díky otevřenému krovu, který tvoří designový prvek v místnostech. Příčky v interiéru domu jsou z klasických pálených cihel, toto řešení dělá samo o sobě dekoraci interiéru. Podlahy a některé stěny jsou navrženy s betonovou stěrkou. Nábytek je v masivním dřevě v kombinaci s tmavou šedou. Architekt interiéru zde již nemusel použít mnoho dekorací, ozdobou obývacího pokoje je krb a jednoduchý obraz. V kuchyni je vybráno výraznější dekorační svítidlo. Velké sedačky po obou stranách obývacího pokoje mohou sloužit i jako spaní pro 4 osoby, vždy po dvou lidech naproti sobě. Toto řešení majitelům vyhovuje v případě návštěvy přátel v domku.

Architektonický fígl s ukrytou pracovnou a spíží

Z místnosti kuchyně a jídelny byly v architektonické studii vyčleněny ještě dvě místnůstky, které jsou ukryté za posuvnými dveřmi. Je to malá pracovna pro 2 osoby a spížka s lednicí. Protože se pracovna na víkend bude využívat jen málo, je v interiéru obytné místnosti šikovně skrytá.

obývací pokoj design v industriálním stylu
Architektonický návrh interiéru obývacího pokoje v industriálním stylu
Víkendový domek architektonická studie půdorys
Půdorys víkendového domku s originální dispozicí interiéru.

Bytový architekt v zakázce návrh interiéru víkendový dům, Brno zpracoval tyto práce:

  • Architektonická studie exteriéru a interiéru domu
  • 2D výkresy situace, půdorys 1NP domu
  • 3D vizualizace exteriéru a interiéru domu ( návrh interiéru kuchyně s jídelnou, návrh interiéru obývacího pokoje)

Architektonická studie exteriéru tohoto domu v Brně je zde.