Vila ve vodopádech

Notoricky známá vila mistrně zasazená do krásného přírodního prostředí nad tekoucí řekou. Architektonický návrh vily vznikl v roce 1935, ale i přes delší dobu od tohoto data uplynulou, vypadá stále moderně a inovativně. Několik levitujících horizontál definujících stavbu nad padajícími vodopády se stalo ikonou architektury nejen v U.S.A., kde se nachází. Vila byla označena jako nekrásnější dílo amerického architekta Franka Lloya Wrighta.

A víte jak vypadá vnitřek této vily? Jak se vlastně bydlelo ve stavbě mistrně zasazené do svého prostředí? Nabízí vila dechberoucí výhledy z obývacího pokoje? Na přiložených obrázcích s imůžete udělat představu jak design interiéru v tomto domě vypadal.

Detaily interiéru ve vile

Dělení okna horizontálními liniemi dotváří obraz vily jak z exteriéru tak z interiéru. Jednotlivé prvky designu se prolínají a vila tak má jednotný architektonický výraz. Příroda zde vytváří zelené pozadí pro výtvarné dílo – sochu, umístěnou před okny.

zdroj: www.grownuptravels.com

Interiér obývacího pokoje slavné vily

Interiér obývacího pokoje je působivý svými výhledy do okolní přírody. Materiály zde architekt navrhl přírodní, jak na podlaze tak i na sloupech najdeme kámen v jeho přirozené podobě. Design místnosti dotváří hra s různými výškami stropu, který vyzdvihuje centrální část prostoru. Na oknech se opět uplatňuje horizontální členění příčkami.

zdroj: www.fineartamerica.com
zdroj: www.grownuptravels.com

Architektonické ztvárnění interiéru kuchyně

Do designu interiéru kuchyně se propisují stejné materiály, jako jsou použity na exteriéru: kamenný obklad s hrubým povrchem a horizontálně dělená okna. Za okny se nabízí krásný výhled. Zařízení kuchyně je pak poplatné své době vzniku, a to roku 1935.

zdroj: www.grownuptravels.com

Design interiéru ložnice ve vile

Stejně jako v ostatním místnostech se uplatňují materiály z exteriéru – hrubý obkladový kámen a okna s členěním. Zajímavé jsou police nad postel a po straně postele, které zároveň tvoří rám okna a jeho dělení. Je to další doklad toho, jak architekt pracoval od celku až k jednotlivostem.

zdroj: www.fallingwater.org