Rodinný dům na příjemném místě na venkově, ale v dostupnosti většího města. Krásná zahrada na rovině a rodinnýdům tvořený hlavní uliční částí domu a hospodářskými staveními do dvora. Mým úkolem zde bylo navrhnout dvě varianty rekonstrukce rodinného domu: buďto s využitím podkroví pro dětské pokoje, nebo ve druhé variantě s umístěním dětských pokojů do hospodářské přístavby. Každá varianta měla svá pro a proti, ale nakonec vyhrála možnost propojení hlavního domu s hospodářskou částí nově navrženou, přistavěnou verandou a dětské pokoje v přízemní části hospodářského stavení.

Návrh interiéru domu v jednotném stylu

V interiéru jsou barvy a materiály na přání majitelů laděné do světlého dřeva, kašmírového odstínu a černých doplňků. Styl měl vycházet ze skandinávské inspirace. Návrhy interiérů od architekta předcházejí vytvoření výkresů, nacenění a výrobě od truhláře. Předem tak rozvrhneme rozložení nábytku v jednotlivých místnostech, jejich materiály a tvary.

Fasády domu jsou materiálově propojené s interiérem

Fasáda domu do ulice zachovává původní členění okny a závětřím u vstupu. Nová okna jsem navrhla v šedé barvě a fasáda je ztvárněna v omítce lomené bílé barvy a s cihlovým obkladem, který je stejný jako v interiéru u kamen. Fasáda do dvora má novou propojující verandu a terasu – materiály z přední části domu se na ní opakují. Nově jsou na terasu okna probouraná až k podlaze a tvoří tak krásná franzouzská okna umožňující rychlý vstup z kuchyně na terasu.

Původní stav domu – exteriér a interiéry