V klasickém brněnském blokovém domě s vnitřním dvorem jsou nádherné byty s vysokými stropy. V jednom takovém jsem navrhovala interiér dětského pokoje, který se měl stát i příležitostným pokojem pro hosty. Pokoj měl obsahovat tedy až čtyři postele, dvě pracovní místa, hodně úložného prostoru a spoustu místa na zemi na hraní pro malé děti. Zárověň bylo přání majitelů, aby pokoj sloužil dlouhá léta, měl tedy stylově, designem a zařízením vyhovovat i větším, už skoro dospělým dětem.

Tyrkysové zábradlí se sítí a schůdky tvořící úložný prostor

Materiálově jsme pokoj doladili k ostatnímu vybavení v bytě. Bílá barva větších úložných prostor doplněná dubovým dřevem v masivu v řešeném bytě prostupují všemi místnostmi. A je to dobrá volba. Bílá odlehčuje, nezaplňuje prostor a pomáhá prosvětlení. Masiv dřeva je zase krásný, příjemný na dotek a neuvěřitelně zútulňuje bydlení.

Interiér dětského pokoje s postelemi nad sebou

Architekt navrhující interiér má někdy zapeklité úkoly

A kam jsem tedy ukryla všechny čtyři postele? Z navrhovaných variant si majitelé vybrali zde představovanou. Dvě postele dole schované za velkými skříněmi a dvě nad nimi, přístupné po schůdcích – skříních. Zábradlí u schůdků se stalo takovou designovou perličkou, na jeho rám jsme vybrali oblíbenou barvu budoucích dětských obyvatel – tyrkysovou. Jako zábradlí má sloužit síť upevněná do rámu zábradlí. U vstupu do pokoje je věšák a velké skříně (za nimi ty postele). U okna jsou stolky se speciálními mezerami určenými na sezení či odkládání tašek. Ale vymyslely jsme je s maminkou, aby měla dobrý přehled nad dětmi, při psaní úkolů.

Pracovní místa v dětském pokoji u okna
Půdorys interiéru dětského pokoje

Realizace dětského pokoje dle návrhu bytového architekta

Foto z montáže a realizace nábytku do interiéru dětského pokoje najdete zde.

Seznam prací, které realizoval bytový designer v zakázce návrh interiéru dětského pokoje, Brno:

  • Návrh 3 variant řešení ve 3D skicách – investor vybral vítěznou variantu
  • Vybraná varianta dopracována do 3D vizualizací
  • Výkresy pro truhlářskou výrobu nábytku dle návrhu